Website created in white label responsive website builder WebWave.

ekologiczne farby na oleju lnianym

Niezależnie od tego czy Twoje meble są z drewna czy metalu możesz śmiało sięgnąć po farby Allbäck aby przedłużyć ich żywotność. Farba olejna Allbäck jest produktem wykonanym z naturalnych surowców: oczyszczanego oleju lnianego, kredy i mineralnych pigmentów z minimalnym dodatkiem sykatywy manganowej (przyspiesza schnięcie farby). Nie ma tu rozpuszczalników czy sztucznych żywic, syntetycznych barwników ani biocydów. Farba jest trwała, odporna na warunki atmosferyczne i nie blaknie na słońcu.

 

Dlaczego więc nie ma jej w każdym budowalnym markecie? Powody są dwa. Po pierwsze tak dobrej farby nie da się wyprodukować w "najniższej cenie" a po drugie nie jest to farba szybkoschnąca, co we współczesnym zaganianym świecie dla wielu osób stanowi wadę. Czas schnięcia pojedynczej warstwy wynosi około 24 godzin (zaleca się nałożenie dwóch warstw dla pełnej ochrony). Dlaczego zachęcamy Was do sięgnięcia po Allbäck zamiast po inną szybkoschnącą lub nakładaną tylko jedną warstwą farbę z marketu budowalnego? Bo cenimy Wasze zdrowie, czas i pieniądze. 

 

1. Wydajność.

Brak rozpuszczalnika oznacza, że z farby nic nie wyparuje podczas malowania. Cała zawartość puszki zostanie na malowanej powierzchni. W farbach zawierających rozpuszczalniki takie jak benzyna czy terpentyna stanwią one od kilkunastu do kilkudziesięciu procent składu. To dlatego jednym litrem farby Allbäck pomalujesz nawet 25m2 powierzchni.

 

2. Trwałość.

Która farba do mebli ogrodowych wytrzyma kilkanaście lat w dobrej kondycji? Farba Allbäck przez wiele lat nie pęka i nie łuszczy się, a Ty nie musisz co dwa-trzy sezony znów sięgać po pędzel. Co ciekawe do odnowienia warstwy farby wystarczy olej lniany. Jeśli po kilku latach farba zacznie wyglądać na starą (tzw. efekt kredowienia) wystarczy przetrzeć ją olejem lnianym lub woskiem aby ponownie nabrała pierwotnego wyglądu. Która farba "chemiczna" to potrafi?

 

3. Kolory.

Do barwienia farb Allbäck używane są pigmenty mineralne, dzieki czemu kolory są głębokie, stonowane i odporne na promieniowanie UV. Standardowa paleta kolorów zawiera 30 barw, jednak z ich odpowiedniego zmieszania można uzyskać kolejne. Przewodnik mieszania jest dostępny u dystrybutora.

 

 

Farbę należy nałożyć jak najcieńszą warstwą na suchą, oczyszczoną z poprzednich warstw wykończeniowych powierzchnię. Meble drewniane można najpierw zaolejować, tak aby drewno zostało zabezpieczone w głąb. Dzięki temu będzie bardziej odporne na wilgoć, a farba będzie się łatwiej i równiej rozprowadzać.

Zabezpieczanie mebli ogrodowych

07 stycznia 2022