ekologiczne farby lniane 

Olej lniany - szwedzka tradycja malarska od XVI wieku

 

Już w XVI-wiecznej Szwecji olej lniany zaczęto stosować jako spoiwo w farbach i od tego czasu używa się ich do malowania okien, drzwi, stolarki i mebli. Obecnie pojęcie farby olejnej stało się ogólnym terminem dla różnych produktów zawierających olej lniany jako spoiwo, także tych gdzie większość farby stanowią inne składniki. 

 

Farba lniana Allbäck jest prawdziwą farbą rzemieślniczą - jest wytwarzana ze szwedzkiego, tłoczonego na zimno, filtrowanego, sterylizowanego, starzonego, gotowanego oleju lnianego. Kolory są wykonane na bazie pigmentów mineralnych. W procesie produkcyjnym nie dodaje się konserwantów, biocydów ani rozpuszczalników. 

 

W porównaniu z nowoczesnymi farbami alkidowymi farba Allbäck pokrywa ponad dwukrotnie większą powierzchnię. Dlatego pod względem ceny za metr kwadratowy jest konkurencyjną alternatywą, a przy tym jest bezpieczna dla środowiska i dla zdrowia ludzi.

 

W ofercie firmy znajdziecie olej lniany, kit lniany, mydło lniane, wosk lniany, farbę emulsyjną i olejną w wielu popularnych odcieniach, od zielonej umbry po angielską czerwień.

 

 

 

Założyciele marki: Sonja i Hans Allbäck

 

 

 

 

O Firmie

 

W 1982 roku Hans i Sonja założyli firmę Allbäck Linoljaprodukter, spełniając swoje marzenie o dobrej pracy. Podwalinami rodzinnej manufaktury stały się spotkania z doświadczonymi rzemieślnikami, którzy przekazali im wiedzę o historycznych materiałach,

co w połączeniu z praktyczną pracą pozwoliło ożywić dawne rzemiosło. Używając przyjaznego dla środowiska oleju lnianego Allbäckowie stworzyli własną farbę olejną, bez użycia szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników.

 

Przez ponad 40 lat farba na oleju lnianym pomagała ratować zabytkową stolarkę i drewniane elementy w wielu miejscach na świecie takich jak pałac Château de Versailles we Francji, duńska rezydencja królewska Amalienborg w Kopenhadze oraz muzeum historyczne  Charlotte Belin w Ystad w południowej Szwecji.

 

Siedziba firmy mieści się w zabudowaniach historycznego kompleksu szkolnego, wyremontowanego z miłością i  niezwykłą dbałością o szczegóły. To tu spełnia się marzenie o dobrym życiu. 

 

 Allbäck Linseed Oil Products