Website created in white label responsive website builder WebWave.

ekologiczne farby na oleju lnianym

Stolik do prac przy roślinach powinien pozwalać na zachowanie wygodnej pozycji pleców. Blat powinien być odporny na czynniki atmosferyczne i łatwy do czyszczenia, najlepiej z nierdzewnego metalu. Konstrukcja powinna być wykonana z impregnowanego drewna litego. Półeczki, haczyki i szufladki będą miłym dopełnieniem.

 

Zwykle w marketach budowlanych i ogrodniczych można kupić różne modele stołów do sadzenia wykonane z surowego lub tylko zaimpregnowanego preparatami solnymi drewna. Taki ogrodowy mebel trzeba koniecznie dodatkowo zabezpieczyć inaczej szybko zacznie szarzeć, pojawią się spękania i będzie podatny na wnikanie wilgoci. 

 

 

Poniżej przykład jak łatwo można nie tylko zabezpieczyć drewno, ale także dodać mu charakteru za pomocą farb olejnych Allback. Wybraliśmy kolor Houghton Brown. 

 

Mebel najlepiej pomalować jeszcze przed ostatecznym montażem - dzięki temu będziemy mieć pewność, że chronione są także niewidoczne miejsca stolika. Farba powinna być dobrze wymieszana. Kreda (wypełniacz) i pigmenty łatwo opadają na dno podczas długiego przechowywania farby, dlatego nie można pominąć tego ważnego etapu. Mieszamy farbę zagarniając góra-dół aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

 

 


Nakładamy cienką, równą warstwą. Drewno to materiał chłonny, dlatego "wcieranie" farby w deski pozwala jej dobrze zespolić się z powierzchnią. Kiedy pierwsza warstwa wyschnie (ok 24 godzin) warto położyć kolejną. To dodatkowo zabezpiecza mebel przed warunkami atmosferycznymi a także wyrównuje i pogłębia kolor.  Po wyschnięciu pozostaje już tylko zmontować stół i cieszyć się z możliwości pracy na świeżym powietrzu. 

 

Stół do prac ogrodowych - jak i czym zabezpieczyć?

07 kwietnia 2021