Website created in white label responsive website builder WebWave.

ekologiczne farby na oleju lnianym

Drewno, żwir i morze zieleni - to kwintesencja skandynawskiego stylu w ogrodzie. Naturalne materiały, surowe tkaniny, światło świec, metalowe i wiklinowe kosze, urokliwe latarenki i niewymagające rośliny - to wszystko o co musisz zadbać, by stworzyć przytulny, skandynawski klimat.  Stonowane kolory: szarości i błękity połączone z bielą, ale także zgaszona czerwień. 

 

 

Najlepiej w tym stylu wyglądają meble i sprzęty o nieskomplikowanej formie.  Uzupełniają je miękkie poduszki, a na zimniejsze wieczory przydadzą się ciepłe pledy i koce. Minimalizm to kwintesencja stylu skandynawskiego, dlatego nie należy przesadzać z dekoracjami. Koszyki i drewniane skrzynki świetnie się sprawdzą jako pojemniki na rośliny.  Skandynawia słynie z zamiłowania do recyklingu i poszanowania dla przyrody - jeśli możesz coś wykorzystać powtórnie, zrób to! Doniczka może służyć jako świecznik, a stara skrzynka jako stolik.

 

 

 

 

Drewniane przedmioty zachowają na dłużej swoje walory jeśli zostaną odpowiednio zabezpieczone. Tu z pomocą przyjdą produkty Allback. Olej lniany zabezpieczy drewno przed zawilgoceniem. Jest łatwy do naniesienia i pięknie podkreśla naturalne piękno drewna.  Nie jest odporny na promieniowanie UV, co oznacza że pokryte nim drewno będzie stopniowo szarzeć.  Trzeba również pamiętać, aby powtarzać olejowanie, najlepiej raz na rok.

 

Doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV zapewniają farby na bazie oleju lnianego. Pokrywają one całkowicie powierzchnię drewna, a olej w nich zawarty zabezpiecza także w głąb. W Szwecji bardzo często można spotkać drewniane przedmioty (ławki, skrzynki, elewacje domów) pomalowane bez wcześniejszego  strugania i wygładzania powierzchni. Taka metoda malowania powoduje większe zużycie farby, ale równocześnie często wystarcza pokryć drewno tylko jedną warstwą aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

 

Do mycia powierzchni malowanych farbą Allback lub olejowanych polecamy mydło lniane. Doskonale radzi sobie z  zabrudzeniami, pyłem i kurzem, ale jest łagodne dla drewna. Doskonale zmywa także glony i osady mchu, nie tylko z drewna ale i z betonu, kostki brukowej itp.

 

Skandynawski taras i ogród

17 marca 2016