Website created in white label responsive website builder WebWave.
ekologiczne farby na oleju lnianym
Ogrodzeniom z drewna zagraża pleśń, żerujące w drewnie insekty czy gnicie. Na jasnym, zwłaszcza na białym tle wszelkie problemy widać bardzo szybko. Dobra farba może pomóc chronić płot i utrzymać go w doskonałej kondycji przez wiele lat. Warto sięgnąć po produkt, który nie tylko wytworzy na drewnie ochronną warstewkę, ale także wniknie w głąb, aby zminimalizować ryzyko zawilgocenia drewna. Farby olejne Allback zostały stworzone w oparciu o tradycyjne receptury i nie zawierają szkodliwych substancji takich jak np. rozpuszczalniki ani syntetycznych żywic. Przez długi czas pozostają elastyczne, pracując razem z drewnem – rozszerzając się i kurcząc razem z nim. To pozwala na lepszą ochronę płotu, eliminując problemy takie jak łuszczenie się powłoki malarskiej czy powstawanie pęknięć na powierzchni farby.
Jak się zabrać za malowanie, aby było szybkie i efektywne? Oto kilka naszych rad:
1. Jeśli ogrodzenie jest brudne albo zaatakował je zielony nalot koniecznie umyj je przed malowaniem. Możesz to zrobić za pomocą myjki ciśnieniowej lub szczotki i wody z ogrodowego węża. Myjka ciśnieniowa powinna być stosowana ostrożnie, ponieważ może uszkodzić miękkie drewno. Polecamy do mycia mydło lniane Allback, które wspaniale sobie radzi z brudem i nalotami.
2. Przygotuj płot do malowania: zdrap wszelkie łuszczące się stare powłoki farb lub lakierów. Odpyl deski pędzlem lub szczotką.
3. Wszystkie zgnite lub uszkodzone elementy napraw lub wymień na nowe. Zaszpachluj ubytki.
4. Miejsca z których wycieka żywica oczyść (np. terpentyną) i zabezpiecz primerem szelakowym Allback. Tego samego produktu możesz użyć do dodatkowej ochrony miejsc, które wcześniej były pokryte pleśnią lub glonami.
5. Zabezpiecz rośliny wokół płotu przed przypadkowym pomalowaniem. Krzewy możesz związać sznurkiem i okręcić folią. Na ziemię pod ogrodzeniem rozłóż folię malarska lub plandekę. Jeśli Twój płot jest długi pracuj sekcjami, aby jak najszybciej uwolnić rośliny.
6. Jeśli malujesz natryskowo możesz nieco rozcieńczyć farbę olejem, do malowania pędzlem lub wałkiem użyj farby nierozcieńczonej. Dobrze wymieszaj zawartość puszki, tak aby miała jednolitą konsystencję i na dnie nie było żadnych grudek.
7. Zacznij malowanie od tyłu płotu. Najpierw pomaluj elementy poziome a następnie pionowe. Pomaluj przód płotu. Na koniec popraw boczne krawędzie desek. Maluj cienką warstwą, nie dopuść do powstawania zacieków.
8. Zdejmij folię ochronną z roślin i pozwól by płot wysechł. Następnego dnia pomaluj drugą warstwę.
Na koniec jeszcze jedna rada - myj regularnie swój biały płot wodą z mydłem lnianym Allback. Zmywając z niego co najmniej raz w roku brud i zarodniki pleśni przedłużasz czas do kolejnego malowania. Możesz również co kilka lat przetrzeć płot olejem lnianym Allback.