Usuwanie mchu z drewnianych konstrukcji

Zielony nalot pojawiający się na płocie, ławce czy altance czasem wygląda bardzo malowniczo. Nie dajcie się jednak zwieść  - mchy, glony i porosty właśnie zaczęły ekspansję, której efektem może być całkowite zniszczenie drewna. Zawilgocone elementy drewniane są szczególnie podatne na atak grzybów. Co więc robić, by skutecznie usunąć nalot? 

Po pierwsze: nie zeskrobywać na sucho! W ten sposób można łatwo uszkodzić drewno i rozpylić w powietrzu zarodniki. Proponujemy użyć mydła lnianego Allback, które ułatwia mechaniczne usuwanie porostów, mchów i glonów. 

Czyszczoną powierzchnię polewamy obficie wodą a następnie nabieramy na szczotkę mydła i rozprowadzamy, szorując jednocześnie. Umytą powierzchnię spłukujemy wodą i pozostawimy do wyschnięcia.  Teraz pora na zabezpieczenie przed ponowną ekspansją "zielonego". Drewno należy pokryć olejem Allback, który wnikając w głąb jego struktury ochroni je przed wilgocią. Zaolejowane drewno można (choć nie trzeba) dodatkowo zawoskować lub pomalować farbą Allback. 

Prosto, naturalnie i skutecznie!